Цетрин: інструкція по застосуванню для дітей і дорослих. Аналоги і відгуки людей

Цетрин – це антигістамінний препарат, що усуває алергічні симптоми, як у дорослих, так і у дітей.

У 50% пацієнтів після прийому 10 мг Цетиризину ефект проявляється вже через 20 хвилин, 95% пацієнтів відчувають поліпшення через 1 год після прийому таблетки/сиропу. Тривалість блокади рецепторів гістаміну — більше 24-х годин. У дітей до 2-х років (у тому числі у новонароджених) — приблизно 12 годин.

Клініко-фармакологічна група

Блокатор гістамінових Н1-рецепторів. Протиалергічний препарат.

Загрузка...

Умови продажу з аптек

Можна купити без рецепта лікаря.

Склад і форма випуску

Виробник випускає ліки у формі:

  • вкритих плівковою оболонкою таблеток 10 мг (упаковка №20 або №30);
  • сиропу 1 мг/мл (флакони 30 і 60 мл).

Таблетки Цетрину містять у своєму складі 10 мг цетиризину гідрохлориду, а також кукурудзяний крохмаль, лактозу, повідон К30, стеарат магнію.

Фармакологічний ефект

Препарат чинить наступне впливу на організм:

  • усунення свербіння;
  • зняття та запобігання набряків;
  • зменшення проникності капілярів і судин;
  • зменшення виходу рідини в тканини;
  • зняття спазму гладких м’язів.

Цетиризин зменшує гістамінові рецептори. Завдяки лікувальній дії, виділяється гістамін не в змозі зв’язатися з рецепторами і не може чинити дратівної дії. Гістамін відповідає за розвиток алергічних реакцій. Цетрин блокується розвиток алергічних реакцій у клітинах організму, що в свою чергу сприяє скороченню зовнішніх проявів алергії – біль, свербіж, набряк, почервоніння шкіри та ін.

При лікувально-профілактичному прийомі препарату відзначена його здатність зменшувати розвиток алергічних реакцій у клітинах бронхів, що знижує кількість нападів астми. Цетрин здатний активно придушувати алергічну реакцію у людей, які хворіють дермографизмом та кропив’янкою.

Дія препарату відзначається через 20 хвилин після його прийому. Триває ефект протягом 24 годин. Через 3 доби після припинення застосування Цетрину відновлюється готовність до нових проявів алергічних реакцій.

Показання до застосування

Від чого допомагає? Цетрин слід застосовувати для зняття симптомів алергії при наступних станах:

  • сезонні або постійні нежиті;
  • алергічні кон’юнктивіти;
  • прояви будь-яких типів крапивниц;
  • полінози;
  • сильно виражені сверблячі дерматози: нейродерміт, анатомічний дерматит і ін;
  • набряк Квінке;
  • шкірний свербіж (крім екзем).

Протипоказання

Препарат не слід застосовувати у пацієнтів з відомою гиперчувстительностью до цетиризину, гидроксизину або допоміжних компонентів сиропу/таблеток, у вагітних і годуючих жінок.

  • У педіатрії сироп призначають з дворічного, а таблетки з шестирічного віку.

Відносними протипоказаннями є літній вік та хронічна ниркова недостатність. Пацієнтам з ХНН і літнім людям дозування препарату підбирається індивідуально залежно від функціонального стану нирок.

Призначення при вагітності та лактації

Протипоказаний при вагітності. У разі застосування в період лактації дитину слід перевести на суміші для штучного вигодовування.

Використання в педіатрії

Зважаючи на потенційний пригнічуючого впливу на ЦНС слід дотримуватися обережності при призначенні цетиризину в краплях дітям у віці до 1 року при наявності таких факторів ризику виникнення синдрому раптової дитячої смерті (але не обмежуючись цим списком):

  • синдром апное уві сні або синдром раптової дитячої смерті дітей грудного віку у брата або сестри;
  • зловживання матері наркотиками або тютюном під час вагітності;
  • молодий вік матері (19 років і молодше);
  • зловживання тютюном няні, доглядає за дитиною (1 пачка сигарет в день або більше);
  • діти, які регулярно засинають обличчям вниз, яких не укладають на спину;
  • спільне застосування препаратів, що надають пригнічуючий вплив на ЦНС.
Дивіться також:  Гептрал: інструкція, відгуки людей і дешевші аналоги

Дозування і спосіб застосування

Як вказано в інструкції по застосуванню таблетки і краплі Цетринследует приймати незалежно від прийому їжі запиваючи 200 мл води.

  • Дорослим і дітям старше 6 років препарат призначають у формі таблеток по 10 мг (1 таб.) 1 раз/добу або 5 мг (1/2 таб.) 2 рази/добу, або у формі крапель — початкова доза становить 5 мг 1 раз/добу (10 крапель), при необхідності дозу можна збільшити до 10 мг (20 крапель) 1 раз/добу. Іноді початкової дози 5 мг (10 крапель) може бути достатньо для досягнення терапевтичного ефекту.
  • Дітям у віці від 6 місяців до 12 місяців призначають по 2,5 мг (5 крапель) 1 раз/добу; дітям у віці від 1 року до 2 років — по 2.5 мг (5 крапель) до 2 разів/добу; дітям у віці від 2 до 6 років — по 2.5 мг (5 крапель) 2 рази/добу або 5 мг (10 крапель) 1 раз/добу.

Оскільки цетиризин виводиться переважно нирками, при призначенні препарату пацієнтам із нирковою недостатністю й пацієнтам літнього віку дозу слід коригувати залежно від величини КК.

При КК >80 мл/хв (норма) або 50-79 мл/хв (легка ступінь ниркової недостатності) препарат призначають у звичайному режимі дозування — 10 мг (1 таб. або 20 крапель)/сут. При КК від 30 до 49 мл/хв (середня ступінь ниркової недостатності) препарат призначають по 5 мг (1/2 таб. або 10 крапель) препарату 1 раз/добу. При КК від 10 до 29 мл/хв (важка стадія ниркової недостатності) по 5 мг (1/2 таб. або 10 крапель ) через день. При КК менше 10 мл/хв (термінальна стадія ниркової недостатності) застосування препарату протипоказане.

КК (мл/хв) = [140 — вік (роки)] х маса тіла (кг)/ 72 × ККсыворот (мг/дл).

КК для жінок можна розрахувати, помноживши отримане значення на коефіцієнт 0.85.

При поєднанні нирковій та печінковій недостатності препарат призначається також в вище зазначеному режимі.

Пацієнтам з порушенням функції печінки при нормальній функції нирок корекція режиму дозування не потрібна.

Пацієнтам літнього віку з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна.

Побічні реакції

Препарат має мінімальні побічні дії і в більшості випадків легко переноситься пацієнтами. В рідкісних випадках можливі такі побічні ефекти:

  • З боку ШКТ: сухість у роті, метеоризм, диспепсія, біль у животі, дискомфорт в процесі травлення.
  • З боку ЦНС: психомоторне збудження, запаморочення, сонливість, слабкість, мігрень, у поодиноких випадках – головний біль.
  • Інші: у виняткових випадках – алергічні реакції: набряк Квінке, висипання, свербіж, кропив’янка.
  • Симптоми передозування

    При одноразовому прийомі препарату в дозі 50 мг спостерігалися такі симптоми: сплутаність свідомості, діарея, запаморочення, підвищена стомлюваність, головний біль, нездужання, мідріаз, свербіж, слабкість, неспокій, седативний ефект, сонливість, ступор, тахікардія, тремор, затримка сечі.

    Лікування: відразу після приймання препарату — промивання шлунка або стимуляція блювання. Рекомендується прийом активованого вугілля, проведення симптоматичної та підтримуючої терапії. Специфічного антидоту немає. Гемодіаліз неефективний.

    Дивіться також:  Артрокер: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги

    Особливі вказівки

    Перш ніж почати використовувати препарат ознайомтеся з особливими вказівками:

  • При перевищенні дози 10 мг/добу швидкість психомоторних реакцій може сповільнюватися.
  • У пацієнтів з ушкодженням спинного мозку, гіперплазією передміхурової залози, а також при наявності інших факторів, що привертають до затримки сечі, необхідно дотримуватися обережності, оскільки цетиризин може збільшувати ризик затримки сечі.
  • Метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат, що входять до складу препарату у формі крапель, можуть викликати алергічні реакції, в т. ч. уповільненого типу.
  • Краплі не містять цукру, в якості підсолоджувача використовується сукралоза, не впливає на вміст глюкози у сироватці крові, тому Цетрин в краплях можна призначати пацієнтам з цукровим діабетом.
  • Перед призначенням алергологічних проб рекомендований триденний «отмывочный» період зважаючи на те, що інгібітори гістамінових Н1-рецепторів (у т. ч. цетиризин) інгібують розвиток шкірних алергічних реакцій.
  • Сумісність з іншими препаратами

    При використанні препарату необхідно враховувати взаємодію з іншими ліками:

  • При одночасному застосуванні з ритонавіром AUC цетиризину збільшувалася на 40%, тоді як аналогічний показник ритонавіру дещо змінювався (-11%).
  • Одночасне застосування з антибіотиками групи макролідів (азитроміцин, еритроміцин) та кетоконазолом не призводить до змін на ЕКГ пацієнтів.
  • При вивченні фармакокінетичної взаємодії цетиризину з псевдоэфедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, глипизидом, діазепамом і антипірином клінічно значущої небажаної взаємодії не виявлено.
  • При одночасному застосуванні з теофіліном (400 мг/добу) загальний кліренс цетиризину знижується на 16% (кінетика теофіліну не змінюється).
  • Миелотоксические лікарські засоби підсилюють прояви гематотоксичності препарату.
  • Відгуки пацієнтів

    Пропонуємо ознайомитися з відгуками людей використовували Цетрин:

  • Анастасія. У дитини виникла алергічна реакція на шерсть домашніх тварин, страждали від сильного свербежу. Після використання сиропу Цетрин, ознаки алергії зникли. Тепер препарат став незамінним в домашній аптечці
  • Тетяна. Страшенно хочеться спати від цетрину, незважаючи що п’єш його на ніч, на роботі відчуваєш слабкість і розбитість….приходиш додому ( якщо ноги доведуть)і отсыпаешься….Жахливий препарат,від цього препарату поки свербіж не припиняється….
  • Снежанна. Від полінозу рятуюся тільки Цетрином. При цьому вважаю за краще приймати вранці, а не на ніч. Після прийому вранці відчувається мінімальна сонливість, але після вечірнього прийому препарату, дуже тяжко вставати. Для мене вистачає одного прийому на три дні. З ознаками алергії справляється відмінно
  • Аналоги

    Замість Цетрину можна застосовувати наступні ліки:

  • Зіртек — оригінальний медикамент, який містить в якості діючої компонента цетиризин. Випускається ліки в краплях і таблетках. Антигістамінний засіб можна прописувати дітям старше 6 місяців і пацієнткам, що годують груддю. Під час вагітності від прийому медикаменту варто утриматися.
  • Еріус відноситься до замінників Цетрину по терапевтичній групі. Випускається він у сиропі, звичайних і розсмоктуються таблетках. Протиалергічний засіб може застосовуватися у дітей старше 6 місяців. Воно протипоказано вагітним і годуючим.
  • Супрастин відноситься до замінників Цетрину по фармакологічній групі. Медикамент продається в уколах і таблетках. Супрастин заборонений в період новонародженості, вагітним і годуючим.
  • Кларитин — антигістамінний засіб, що терапевтичний ефект від якого пояснюється лоратадином. Випускається він у таблетках і сиропі. Препарат можна прописувати дітям старше 2-х років і жінкам в положенні. Кларитин несумісний з грудним вигодовуванням.
  • Дивіться також:  Від чого Доксициклін: інструкція по застосуванню, ціна 100 мг

    Перед покупкою аналога проконсультуйтеся з лікарем.

    Супрастин або Цетрин — що краще?

    Цетрин належить до антигістамінних препаратів другого покоління, а Супрастин являє перше покоління. Це означає, що при застосуванні Цетрину побічні ефекти розвиваються значно рідше і мають меншу ступінь вираженості, ніж у Супрастину. Однак Супрастин володіє більш сильним протиалергічну дію.

    На сьогоднішній день лікарі вважають, що для самостійного застосування необхідно вибирати Цетрин. Супрастин може застосовуватися тільки в умовах лікувального закладу під контролем лікарів для зняття гострої алергічної реакції, яку не вдається усунути іншими засобами. У розвинених країнах його заборонено застосовувати у дітей до 12 років.

    Що краще — Цетрин або Тавегіл?

    Препарат Тавегіл випускається австрійською компанією Nycomed Austria GmbH. В якості активно діючої речовини в ньому міститься клемастин — один з найбільш поширених гистаминоблокаторов I покоління.

    Володіє високою холіноблокуючу активністю, однак через ГЕБ проникає в менших кількостях, ніж більш ранні блокатори. У зв’язку з цим седативний ефект у пацієнтів на тлі його застосування розвивається нечасто — менше ніж у 10% випадків. ПРи цьому ймовірність появи седативного ефекту підвищується при парентеральному застосуванні препарату

    Тавегіл випускається у таблетованій і в ін’єкційній формі. Останню використовують для профілактики і лікування псевдоаллергических і алергічних реакцій, а також як додатковий засіб при ангионевротическом набряку та анафілактичному шоці.

    ТСмах клемастина — в межах 2-4 годин, цетиризину — 1 годину. Антигистаминная активність клемастина досягає максимуму в середньому через 6 годин, ефект зберігається до 12 годин (іноді — протягом доби). Цетиризин ж продовжує діяти більше 24 годин.

    Таким чином, перевагами Тавегіла є хороша вивченість і тривалий досвід застосування, а також наявність ін’єкційної форми і невисока вартість лікування.

    Перевагами Цетрину є більш високу спорідненість до рецепторів гістаміну Н1-типу, більша тривалість дії, низька прохідність через ГЕБ, відсутність тахіфілаксії, відсутність інактивації діючої речовини їжею.

    Зіртек або Цетрин — що вибрати?

    Фармацевти вважають, що Зіртек містить цетиризин більш високої міри очищення, тому рідше викликає побічні ефекти. Однак практика їх застосування показала, що частота розвитку побічних ефектів обох препаратів — абсолютно однакова.

    Цетрин або Еріус?

    Основою препарату Еріус є речовина дезлоратадин — активний метаболіт лоратадину, H1-блокатор ІІІ покоління. Володіючи всіма перевагами лоратадину, він проявляє високу селективність відносно рецепторів гістаміну і вкрай рідко провокує розвиток небажаних реакцій.

    Застосування Еріусу переважно при довготривалій терапії таких алергічних захворювань як хронічна кропив’янка або цілорічний риніт.

    Спорідненість дезлоратадину до Н1-рецепторів в 50 разів більше, ніж у цетиризину, тому Еріус — це доведено і в лікарській практиці, і в клінічних дослідженнях — є більш сильним гистаминоблокатором, ніж його аналог.

    Термін придатності та умови зберігання

    Зберігати препарат рекомендується зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не більше 25 градусів. Термін придатності таблеток з дати виготовлення становить 2 роки, не вживати після закінчення терміну придатності.