Ибуклин ЮНІОР: інструкція по застосуванню, ціна та відгуки батьків

Ибуклин є синтетичним комбінованим препаратом, який чинить ефективне і швидке знеболювальну, жарознижувальну, а так само протизапальну дію.

Його головними активними лікарськими речовинами є парацетамол та ібупрофен. Інструкція вказує на те, що дане медикаментозне засіб призначається для швидкого усунення запального процесу в осередках ураження. Воно швидко і ефективно ліквідує симптоми захворювання і сприяє усуненню запалення.

Клініко-фармакологічна група

Комбінований лікарський засіб, що містить ібупрофен (НПЗЗ) та парацетамол (анальгетик-антипіретик).

Загрузка...

Умови відпустки з аптек

Відпускається за рецептом лікаря.

Форма випуску та склад

Таблетки плоскоциліндричної форми, рожевого кольору з вкрапленнями, з фаскою і рискою на одній стороні та фруктово-м’ятним запахом.

Кожна таблетка, що диспергується [для дітей] містить:

  • активні речовини: ібупрофен 100 мг, парацетамол 125 мг;
  • допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна 20 мг, крохмаль кукурудзяний 59,04 мг, лактоза 5 мг, карбоксиметилкрахмал натрію (тип А) 30 мг, барвник пунцовий (Понсо 4R) (Е124) 0,2 мг, гліцерол 2 мг, кремнію діоксид колоїдний 5 мг, ароматизатор апельсиновий DC 100 PH 1,6 мг, ароматизатор ананасовий DC 106 PH 2,5 мг, м’яти перцевої листя масло 0,66 мг, аспартам 10 мг, магнію стеарат 1 мг, тальк 3 мг.

Фармакологічний ефект

Комбінований препарат, дія якого обумовлена вхідними в його склад компонентами.

  • Ібупрофен. Надає протизапальний ефект і не належать до стероїдної групи. Володіє здатністю пригнічувати циклооксигеназу, яка відповідає за метаболізм арахідонової кислоти – попередника простагландину. В організмі ці ферменти виконують роль медіаторів болю, запалення та підвищення температури із-за здатності порушувати больові рецептори, розширювати судини, підвищувати проникність клітин, що призводить до пошкодження тканин і утворення запалення. При порушенні синтезу простагландинів під впливом активної речовини досягається протизапальний, жарознижувальний та аналгезуючий ефект.
  • Ефективність комбінованого препарату в рази вище, ніж присутніх у ньому компонентів окремо.

    Показання до застосування

    Показання до застосування препарату (від чого таблетки Ибуклин застосовуються для симптоматичного лікування):

    • напади невралгії;
    • міалгія;
    • зубний біль;
    • болючі менструації;
    • больові відчуття різної інтенсивності в спині;
    • біль, що виникає внаслідок вивихів, розтягнень, переломів, сильних ударів;
    • болі в суглобах, біль, що виникає внаслідок захворювань опорно-рухового апарату;
    • гарячкові стани, що виникають у тому числі внаслідок простудних захворювань або грипу;
    • больовий синдром післяопераційного або посттравматичного характеру.

    Від чого Ибуклин застосовується при лікуванні дітей, більш докладно пояснить педіатр. Слід точно знати, для чого використовується препарат і як допомагає, адже він може тільки зменшити біль і запальний процес в період використання. На прогрес захворювання в цілому його застосування не впливає.

    Дивіться також:  Ціна та відгуки Мексикор, інструкція по застосуванню препарату

    Протипоказання

    Розсудлива людина ніколи не вип’є ліки, не прочитавши список протипоказань. Мамам треба бути в сто разів обережніше, вибираючи препарати для малюків. Подивимося, що про протипоказання говорить інструкція до Ибуклину, скільки в ньому «підводних каменів» і зі скількох років він дозволений.

    Препарат не рекомендований до прийому:

    • дітям до 3 років, вагітним і годуючим груддю;
    • при захворюванні зорового нерва;
    • при бронхіальній астмі;
    • при наявності виразкових і запальних процесів в системі травлення, шлункових та кишкових кровотечах;
    • при нирковій і печінковій недостатності;
    • у випадку індивідуальної непереносимості будь-якого компонента кошти.

    Застосування при вагітності та лактації

    В I і II триместрах вагітності застосування можливо тільки за призначенням лікаря у тих випадках, коли потенційна користь перевищує можливий ризик для матері і потенційний ризик для плоду. Застосування даної комбінації в III триместрі вагітності протипоказане.

    При необхідності застосування в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

    Інструкція по застосуванню

    В інструкції по застосуванню зазначено, що Ибуклин Юніор приймають внутрішньо, попередньо розчинивши таблетку в 5 мл (чайна ложка) води. Інтервал між прийомом таблеток повинен становити не менше 4 годин, а при порушеннях функції нирок або печінки – не менше 8 годин. Добову дозу рекомендовано розділити на 2-3 прийоми.

    Рекомендоване добове дозування Ибуклина Юніор для дітей:

    • 3-6 років при масі тіла 13-20 кг: 3 таблетки;
    • 6-12 років при масі тіла 20-40 кг: до 6 таблеток.

    Препарат не слід приймати більше 5 днів як знеболюючий засіб та більше 3 днів як жарознижуючий засіб без нагляду лікаря.

    Побічні ефекти

    Можливі побічні дії, з якими можна зіткнутися при прийомі Ибуклина Юніор:

  • З боку ЦНС: найчастіше – безсоння, підвищена збудливість, запаморочення і головний біль; рідко – порушення роботи органів зору.
  • З боку травної системи: частіше – нудота і блювота, гіркота і металевий присмак у роті; рідко – ураження слизової травних органів ерозивно-виразкового характеру.
  • З боку імунної системи: частіше алергічні реакції, такі як кропив’янка, висип на шкірі; рідко – набряк Квінке.
  • Сечовидільна система – при тривалому використанні порушується нормальна робота нирок та інших органів сечовидільної системи.
  • Дивіться також:  Крем і гель Діфферін: інструкція, ціна, відгуки і аналоги

    У терапевтичних дозах препарат переноситься, як правило, добре. При появі побічних ефектів слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

    Передозування

    Симптоми передозування Ибуклина Юніор: абдомінальні болі, нудота, блювання, діарея, анорексія, біль в епігастральній області, загальмованість, сонливість, депресія, головний біль, шум у вухах, метаболічний ацидоз, гостра ниркова недостатність, кома, зниження артеріального тиску (АТ), брадикардія, тахікардія, фібриляція передсердь, зупинка дихання.

    Особливі вказівки

  • Ібупрофен може маскувати об’єктивні ознаки інфекційних захворювань, тому терапія ібупрофеном у пацієнтів з інфекційними захворюваннями повинна призначатися з обережністю.
  • Доцільність застосування препарату як жарознижуючого засобу вирішується у кожному конкретному випадку, залежно від вираженості, характеру і переносимості гарячкового синдрому.
  • При одночасному застосуванні антикоагулянтів непрямої дії необхідно контролювати показники згортання крові.
  • Слід уникати спільного прийому препарату Ибуклин Юніор® з іншими НПЗП.
  • Для зниження ризику розвитку небажаних явищ з боку ШКТ слід використовувати мінімальну ефективну дозу мінімально можливим коротким курсом.
  • Препарат може спотворювати результати лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози, сечової кислоти в сироватці крові, 17-кетостероїдів (необхідна відміна препарату за 48 годин до дослідження).
  • При тривалому (більше 5 днів) прийомі препарату необхідний контроль периферичної крові і функціонального стану печінки.
  • Лікарська взаємодія

  • Кофеїн підсилює аналгезуючу дію ібупрофену.
  • Антациди та колестирамін знижують абсорбцію комбінації ібупрофен+парацетамол.
  • Поєднання з етанолом, ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДАМИ підвищує ризик ерозивно-виразкового ураження ШКТ.
  • При одночасному застосуванні даної комбінації з циклоспорином і препарати золота підвищується нефротоксичність.
  • Дана комбінація посилює гіпоглікемічну дію інсуліну та пероральних гіпоглікемічних лікарських засобів.
  • Послаблює ефекти гіпотензивних лікарських засобів та діуретиків (за рахунок інгібування синтезу ниркових простагландинів).
  • Миелотоксические лікарські засоби сприяють прояву гематотоксичності комбінації ібупрофен+парацетамол.
  • При одночасному застосуванні даної комбінації з цефамандолом, цефоперазоном, цефотетаном, вальпроєвою кислотою, пликамицином збільшується частота розвитку гіпопротромбінемії.
  • Ібупрофен посилює дію прямих (гепарину) та непрямих (похідні кумарину та індандіону) антикоагулянтів, тромболітичних агентів (алтеплаза, анистреплаза, стрептокіназа, урокіназа), антиагрегантів, колхіцину — підвищується ризик розвитку геморагічних ускладнень.
  • При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою ібупрофен знижує її протизапальну та антиагрегантну дію (можливе підвищення частоти розвитку гострої коронарної недостатності у хворих, які отримують в якості антиагрегантної кошти малі дози ацетилсаліцилової кислоти, після початку прийому).
  • Відгуки

    Ми підібрали деякі відгуки людей про препарат Ибуклин юніор:

    Дивіться також:  Як приймати Мукалтин в таблетках: інструкція для дорослих і дітей
  • Людмила. Я працюю лікарем-педіатром, і часто в своїй практиці стикаюся з Ибуклином Юніор. Причому познайомилася я з ним цілком випадково, дуже багато матусі самостійно використовували для зниження температури і розповідали про його позитивні властивості. Ось і вирішила придбати для своєї дитини, коли він хворів. І дійсно, препарат працює, буквально вже через 20-30 хвилин температура знижується. Тепер я його призначаю своїм маленьким пацієнтам, так як повністю впевнена в ньому. А ще дуже хороший варіант для дітей, які не люблять ковтати таблетки.
  • Відгуки лікарів і пацієнтів свідчать, що Ибуклин ефективно знижує температуру тіла і у дорослих, і у дітей. На думку людей, що приймали препарат, він швидко знімає больовий синдром, має виражену жарознижуючу дію. Побічні ефекти виявляються рідко. Читаючи відгуки на дитячий Ибуклин, можна відзначити, що найчастіше батьки відзначають в якості побічних дій поява у дітей рідкого стільця, больових відчуттів в животі.

    Тим не менш, Ибуклин для дітей є дуже популярним і ефективним препаратом. Відгуки свідчать, що його можна давати дітям, у яких підвищену температуру тіла не знижують інші препарати. Якщо дотримується правильна дозування для дітей, ліки надає дію швидше і більш виражено, ніж інший сироп або таблетки.

    Аналоги

    При наявності протипоказань до компонентів Ибуклина лікар призначає інші ліки. Можна замовити в аптечній мережі або купити в інтернет-магазині по каталогу аналоги лікарського засобу. Для зняття гарячкового синдрому, зниження температури тіла, усунення болю використовують препарати:

    • Ібупрофен Юніор (Ібупрофен Джуніор);
    • Брустан;
    • Нурофен;
    • Некст;
    • Хайрумат;
    • Ибузам;
    • Спондифен.

    Перед використанням аналогів проконсультуйтеся з лікарем.

    Що краще — Ібупрофен або Ибуклин?

    Перший препарат, в основному, призначений для симптоматичного лікування, призначається дітям і дорослим (наприклад, сироп Нурофен з даними діючою речовиною дозволений до прийому вже з 3-х місяців). Володіє високим лікувальним ефектом, у нього невеликий список протипоказань, в більшості випадків він добре переноситься.

    Однак для дітей старше 3-х років Ибуклин краще, оскільки союз двох активних компонентів сприяє отриманню більш швидкого позитивного результату.

    Умови зберігання та термін придатності

    Берегти виключно в сухому, добре провітрюваному, захищеному від світла місці при температурі не більше 25°С.

    Ховати лікарський засіб у недоступному для дітей місці.