Таблетки і краплі Цетиризин: інструкція по застосуванню, ціна і аналоги

Цетиризин – антигістамінний препарат, блокатор гістамінних Н1-рецепторів.

Засіб другого покоління, дозволяє полегшити симптоми характерні для алергічної реакції і попередити її розвиток. Активним діючим компонентом препарату всіх форм випуску є цетиризин. Він являє собою блокатор гістамінових Н1-рецепторів, який має виражену протиалергічну, протисвербіжну та протиексудативну ефектами.

Терапевтичний ефект від засобу спостерігається вже через 45-60 хвилин після прийому всередину.

Клініко-фармакологічна група

Блокатор гістамінових Н1-рецепторів. Протиалергічний препарат.

Загрузка...

Умови продажу з аптек

Можна придбати за рецептом лікаря.

Склад і форма випуску

Препарат випускають в трьох лікарських формах:

  • Безбарвні, прозорі краплі для прийому всередину, що містять 10 мг цетиризину дигідрохлориду в 1 мл Допоміжні речовини: натрію ацетату тригідрат, кислота бензойна, пропіленгліколь, гліцерин 85%, дистильована вода. У флаконах-крапельницях по 10 або 20 мл
  • Білі, довгастої форми таблетки, що містять 10 мг цетиризину дигідрохлориду кожна. Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, діоксид титану, колоїдний діоксид кремнію, магнію стеарат. В упаковках по 7 або 10 таблеток.
  • Безбарвний, прозорий сироп для прийому всередину, із запахом банана, що містить 1 мг цетиризину дигідрохлориду в 1 мл. Додаткові компоненти: гліцерин 85%, сахарин натрію, ароматизатор банановий, сорбітол 70%, кислота оцтова 20%, пропілпарагідроксибензоат, ацетат натрію, метилпарагідроксибензоат, пропіленгліколь. У флаконах з темного скла по 75 або 150 мл, в комплекті з мірною ложкою.
  • Фармакологічний ефект

    Цетиризин є блокатором гістамінових Н1-рецепторів, чинить на організм виражений протиалергічний ефект. Використання в рекомендованих дозах практично не має антихолінергічної, антисеротонинового та седативної дії. Препарат в найкоротші терміни полегшує перебіг алергічного процесу, а також попереджає його розвиток. Цетиризин має протисвербіжну та протиексудативну дію.

    Препарат впливає на алергію на її ранній стадії – знижує міграцію запальних клітин. На пізній стадії алергічної реакції Цетиризин гальмує виділення медіаторів, зменшує проникність капілярів, знімає спазми гладких м’язів і набряки тканин. Ліки усуває шкірну реакцію на охолодження (наприклад, при холодової кропивниці) і введення специфічних алергенів і гістаміну.

    Дивіться також:  Чого Анальгін? Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги

    У пацієнтів, які страждають бронхіальною астмою, Цетиризин значно знижує гіперактивність бронхіального дерева, яка виникає із-за вивільнення гістаміну. Терапевтичний ефект препарату настає через 45-60 хвилин після прийому.

    Показання до застосування

    Від чого допомагає?

    Цетиризин показаний у наступних ситуаціях:

  • Алергічний кон’юнктивіт.
  • Кропив’янка (ідіопатична в тому числі).
  • Дерматози, що супроводжуються свербежем (наприклад, атопічний дерматит, нейродерміт).
  • Цілорічний та сезонний алергічний риніт (у ролі симптоматичного препарату).
  • Протипоказання

    • підвищена чутливість;
    • вік до 6 років (для таблеток);
    • вагітність;
    • годування груддю;
    • виражена ниркова недостатність;
    • глюкозо-галактозна мальабсорбція;
    • непереносимість лактози.

    З обережністю призначають при тяжкій нирковій недостатності, у літньому віці, при одночасному прийомі барбітуратів, етанолу, опіоїдних анальгетиків, похідних бензодіазепіну. В період прийому уникати керування транспортом.

    Призначення при вагітності та лактації

    Дослідження і клінічні випробування препарату Цетиризин і його впливу на вагітність і внутрішньоутробний розвиток плоду не проводилися. Враховуючи відсутність інформації про безпеку таблеток для матері і плода препарат Цетиризин не призначають вагітним жінкам.

    Активна діюча речовина таблеток виділяється з грудним молоком і може проникати в організм дитини, тому препарат Цетиризин не призначають матерям. При необхідності терапії матері-годувальниці слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

    Дозування і спосіб застосування

    Як вказано в інструкції по застосуванню таблетки Цетиризин мають пролонговану (тривалий) протиалергічну дію. Препарат приймають у дозі 10 мг 1 раз на добу, краще на ніч, таблетку одразу ковтають, не подрібнюючи, запиваючи достатньою кількістю води.

    Дітям старше 6 років доза визначається в індивідуальному порядку, у залежності від показників маси тіла. Терапію починають з 5 мг (1/2 таблетки) 1 раз на добу. Тривалість терапії визначається лікарем для кожного окремого пацієнта.

    Інструкція для крапель

    Краплі Цетиризин призначені для прийому всередину. Попередньо разову дозу препарату рекомендується розвести невеликою кількістю води (у 1 чайній ложці). Доза препарату встановлюється лікарем в індивідуальному порядку залежно від віку пацієнта. Згідно інструкції краплі призначають у наступних дозах:

    • дітям від 1 до 3 років – по 5 крапель 2 рази на добу;
    • дітям від 3 до 6 років – по 5 крапель 2 рази на добу;
    • дітям від 6 до 12 років – по 20 крапель 1 раз на добу або по 10 крапель 2 рази на добу;
    • дітям старше 12 років і дорослим призначають по 20 крапель препарату 1 раз на добу, краще всього на ніч, перед сном.
    Дивіться також:  Алергія на сонце: фото, симптоми і лікування. Чим лікувати алергію на сонце

    Тривалість курсу лікування препарату залежить від показань і особливостей організму пацієнта.

    Для купірування нападу алергічної реакції на сонячні промені або укус комах досить один раз прийняти препарат. При ринітах і кон’юнктивітах алергічного походження лікування може тривати від 3 днів до 2 тижнів і довше.

    Правила користування флаконом з краплями

    Флакон крапель Цетиризин оснащений спеціальним захисним механізмом, що перешкоджає його легкому відкриття дітьми. Флакон можна відкрити шляхом сильного натискання на кришку вниз і одночасного її відгвинчування проти годинникової стрілки. Після кожного застосування препарату кришку на флаконі необхідно щільно закручувати.

    Побічні реакції

    У відгуках про Цетиризине відзначено, що у більшості випадків препарат добре переноситься пацієнтами. В індивідуальних випадках можуть виникати побічні реакції з боку організму:

  • Шлунково-кишковий тракт: сухість у роті, диспепсичні явища;
  • Алергічні реакції: шкірний свербіж, ангіоневротичний набряк, шкірний висип, кропив’янка.
  • Побічні ефекти носять минущий характер і зникають самостійно.

    Симптоми передозування

    При передозуванні Цетиризином посилюється інтенсивність прояву побічних ефектів. Для усунення симптомів слід припинити прийом кошти, промити хворому шлунок і призначити ентеросорбент. Якщо стан пацієнта критичне – слід викликати бригаду невідкладної допомоги.

    Особливі вказівки

    Не рекомендується одночасне застосування з алкоголем і лікарськими засобами, що пригнічують ЦНС.

    Сумісність з іншими препаратами

    Миелотоксические лікарські засоби підсилюють прояви гематоксичности препарату.

    Сумісне застосування з теофіліном (400 мг/добу) призводить до зниження загального кліренсу цетиризину (кінетика теофіліну не змінюється).

    Не виявлено клінічно значущих взаємодій з іншими лікарськими засобами (псевдоэфедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, діазепамом, глипизидом).

    Аналоги

    Замість Цетиризину можна застосовувати наступні препарати:

  • Зіртек — оригінальний препарат містить цетиризин. Випускається він у краплях і таблетках. Антигістамінний засіб можна виписувати дітям старше 6 місяців. Протипоказаний жінкам в положенні і годуючим грудьми.
  • Кларитин відноситься до замінників Цетиризину по фармакологічній групі. Випускається антигістамінний засіб в сиропі і таблетках. Кларитин можна прописувати пацієнтам старше 2-х років, в тому числі і жінкам в положенні.
  • Еріус є замінником Цетиризину по терапевтичній групі. Препарат випускається в сиропі і таблетках. Антигістамінний засіб можна призначати дітям старше 6 місяців. Його не можна пацієнткам, які чекають дитину або годують груддю.
  • Парлазин є якісним повним аналогом Цетиризину. Це угорський препарат, який випускається в краплях і таблетках. Протиалергічний медикамент можна прописувати дітям старше 1 року. Його не можна вагітним і годуючим.
  • Дивіться також:  Таблетки і мазь Ортофен: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги

    Перед покупкою аналога проконсультуйтеся з лікарем.

    Термін придатності та умови зберігання

    Зберігати препарат рекомендується зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не більше 25 градусів. Термін придатності таблеток з дати виготовлення становить 2 роки, не вживати після закінчення терміну придатності.